Scores from Tuesday, March 26:

Baseball
Ingomar 9, West Union 0
Nettleton 4, Mooreville 1
East Union 6, Hatley 4
Tupelo 4, Grenada 2
Tishomingo Co. 2, Itawamba AHS 0
Smithville 7, Tremont 0
Myrtle 5, H.W. Byers 4
Mantachie 7, Water Valley 2
Marshall Aca. 8, North Delta 1
TCPS 6, New Albany 2
Belmont 3, Ripley 1
Calhoun City 15, Potts Camp 5
Booneville 3, Alcorn Central 0
Amory 12, Shannon 1
Caledonia 6, Houston 1

Softball
Tupelo 9, Grenada 7
Jumpertown 9, Pine Grove 8
Nettleton 9, Saltillo 2
Itawamba AHS 13, Pontotoc 9
Corinth 16, Amory 4
Houston 11, Louisville 1
Baldwyn 10, Walnut 0
Belmont 11, Ripley 1
Mooreville 12, Aberdeen 0

Tennis
New Albany 7, North Pontotoc 0

Golf
At Tupelo C.C.
Girls
Team scores: Tupelo 105, Itawamba AHS 108, Starkville 118.
Tupelo: Mallory Lesley 47, Margaret Hill 58, Savannah Ingram 61.
Itawamba AHS: Carlee Nanney (medalist) 45, Hayley Pierce 63.
Starkville: Paige Lemm 58, Kristen Lacy 60, Ashlyn Lowe 62.
Boys
Team scores: Tupelo 159, Tupelo B 182 Starkville 209.
Tupelo: Austin Rose (medalist) 33, Blake Harris 40, Kirk Reeder 41, Hayden Buckley 45, Miles Johnson 46.
Tupelo B: Daniel Purnell 45, Walker Clayton 45, Drew Fandel 46, Garner Nance 46, Miles Roy 48.
Starkville: Cameron Maddox 49, Jace Hobart 50, Ethan Chastain 51, Brooks Jenkins 59, Braxton Jenkins 62.

At Shiloh Ridge
Girls
Team scores: Kossuth 114, Walnut 127.
Kossuth: Alyssa Trulove (medalist) 51, Shelbi Barnes 63, Shelby Phillips 63.
Walnut: Rosalyn Nabors 61, Hadley Wilbanks 66, Elizabeth Franz 66.
Tishomingo County: Zane Riddle 64.
Boys
Team scores: Kossuth 193, Tishomingo County 219, Walnut 244.
Kossuth: Devin Sowell (medalist) 42, Jacob Meeks 47, Jack Kather 49, Weston Bobo 54, Will Phillips 54, Nick Crump 54, Ty Dickson 55, Luke Lyles 56, Blake Shipman 66.
Tishomingo County: Johnathan Murphy 47, Tyler Smith 56, Dylan Whitlock 57, Lucas Russo 59.
Walnut: Ty Huffman 53, Jake Hardin 60, Johnny Gilmore 62, Peyton Moore 69, Roman Cornielus 69.
Alcorn Central: Issac Byrom 46,Trevor Godwin 60, Blake Burnett 62.

At Natchez Trace G.C.
Team scores: Baldwyn 324, Corinth 341.
Baldwyn: Clayton Gray 79, Will Moore 79 (co-medalists), Jacob Dixon 80, Tucker Jenkins 86.
Corinth: Collin Burns 80, Noah McQueen 85, Chase Little 86, Curtis Dillinger 90.

Posted in Sports

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.